Tisk

26.1.
2018

Zemřelo nám zvířátko a venku je sníh a mráz. Co teď?

Autor: Šimon & Šípek s.r.o.

V životě každého páníčka či paničky nastane období, kdy pejsek či kočička, kteří nás provázeli po dlouhá léta životem, nás opustí. Je to velmi smutné období a člověk si říká, jak celou situaci řešit. Pokud navíc tato situace nastane v zimě, kdy si nemohou lidé svoje zvířátko pohřbít na zahrádce, protože je sníh a mráz, je vše ještě složitější.

Když zvířátko nechají u veterináře, odkud jej poté odvezou do kafilérie, jeho tělíčko průmyslově zpracují a to většina majitelů nechce. Tato varianta je pro ně děsivá.

Naštěstí se lidé mohou, a to nejen v zimě, obrátit na specializované firmy, které se o důstojný odchod a pohřbení vašeho pejska či kočičky postarají.

Specializované služby

Jednou z těchto firem, která se zabývá důstojným odchodem domácích mazlíčků, je i Krematorium zvířat Praha, které sídlí v Praze 9 Běchovicích. Mezi nabízené služby patří uspání pejska v domácím prostředí, individuální kremace, možnost sledování celého procesu kremace, rozloučení se s pejskem v obřadní síni a široká nabídka produktů jako urny, šperky na popel zvířátka a další.

 

Euthanasie v domácím prostředí

Když opravdu nastane čas a váš mazlíček musí navždy odejít, je to velmi bolestivé a náročné období. Abyste nemuseli pejska či kočičku v tomto stavu nikam převážet, je možné zavolat přímo do krematoria a to ke klientovi domů vyšle partnerskou veterinární záchrannou službu s veterinářem, který zvířátko uspí doma tam, kde to mělo rádo. Pejsek či kočička tak odchází v klidu doma, obklopeni svými nejbližšími.

 

Proč si vybrat krematorium?

Kremace je jedna z možností, kterou si lze pro poslední cestu svého pejska vybrat. Jedná o podobnou službu, jako u kremace lidské. Dojde ke zpopelnění ostatků zvířátka a vy poté dostanete popel ve vybrané urně, či část popela zatavenou do skla, či vsypanou do smutečního šperku. Tato forma posledního rozloučení je vhodná zejména pro ty chovatele, kteří nemají možnost si pejska či kočičku pohřbít na svém pozemku. Platí zde totiž celkem přísná vyhláška, která stanoví podmínky, za kterých lze zvířátko pohřbít.

Pokud se navíc jedná o zimní období, kdy je půda zmrzlá či zasněžená, stává se pohřbení na zahrádce prakticky nemožné a to i v případě, že člověk splní danou vyhlášku.

 

Co na to vyhláška

Vyhláška č.82/2014 ze dne 2.5.2014 o uhynulých zvířátkách v zájmovém chovu říká, že pokud si chce majitel uložit tělo svého zvířátka do půdy na svém pozemku, musí dodržet následující požadavky: Hrob musí být vzdálen min. 200m od jakéhokoliv zdroje vody. Dále musí být vzdálen min. 100m od jakékoliv budovy určené pro bydlení a pozemní komunikace a nejméně 50m od sousedního pozemku.

Garance kvality služeb

Mnoho chovatelů má obavu, aby bylo s jejich zvířátkem zacházeno pietně a chtějí mít jistotu, že vždy dostanou popel svého zvířátka, že nikdy nedojde k záměně. Proto Krematorium zvířat Praha vyvinulo systém Garance. Ten klientům zajistí, že dostanou vždy pouze popel svého pejska, či kočičky. Jak tento systém funguje? Při příjmu dostane každé zvířátko unikátní kód, který je vyražen i na kremačním kameni. Tento kámen pak putuje se zvířátkem i do kremační pece a je u popela při jeho chladnutí. Lze tak snadno popel identifikovat a nikdy nedojde k jeho záměně. Kremační kámen poté skončí s popelem ve vybrané urně.

Každou kremaci tu navíc nahrávají na kameru a záznam zdarma zašlou klientovi na jeho email. Pokud si tak přeje. Na záznamu je vidět, že se jedná o zvířátko toho kterého klienta a že bylo v kremační peci vždy samo.

 

Možnost posledního rozloučení a Strom vzpomínek

V Krematoriu zvířat Praha se mohou páníčkové a paničky přijít naposledy rozloučit se svým pejskem či kočičkou do prostorné obřadní síně. V síni nechybí květiny, svíčky, hudba dle vašeho přání a na ploché obrazovce lze pustit fotky vašeho mazlíčka. Navíc je v obřadní síni na zdi Strom vzpomínek, kam lze na dřevěný lísteček umístit poslední vzkaz vašemu zvířátku.

 

Kremace na počkání?

Po dohodě s krematoriem nebývá problém, abyste se zvířátkem přijeli do krematoria a počkali si zde na urničku. Vždy je ale dobré zavolat na bezplatnou nonstop linku 800 122 122 a domluvit se přímo se zástupci krematoria. V zimě bývá o službu vyšší zájem a je dobré se na všem předem domluvit.

 

Nonstop příjem zvířátek

Kremace jsou prováděny v pracovních dnech od 9 do 17h. Zvířátko lze však přivézt kdykoliv. Pro příjem zvířátek funguje krematorium nonstop. Zajišťují také vyzvednutí zvířátka u vás doma, či u veterináře. Tato služba také funguje kdykoliv – stačí zavolat, ve dne v noci.

 

Tisíce spokojených klientů

Za téměř tři roky provozu má Krematorium zvířat Praha tisíce spokojených klientů. Svědčí o tom desítky kladných recenzí, které naleznete na webu a facebooku krematoria. Starost o klienty je hlavním cílem tohoto krematoria a to především nyní, v zimě, kdy službu kremace využívají lidé, kteří by v letním období své milované zvířátko pohřbili u sebe na zahradě u domu, či na chatě.

 

Více na www.KrematoriumZviratPraha.cz

 

Budova Krematoria zvířat Praha


 

Kremace probíhají pod dohledem kamerového systému


 

Kremační pec je zmenšenina kremační pece lidské


 

Recepce Krematoria zvířat Praha


 

Rozloučit se můžete v obřadní síni


 

Součástí systému Garance je i kremační kámen s unikátním kódem


 

Společně vše vyřídíte


 

Široká nabídka urniček


 

Tým krematoria je tu pro Vás