Tisk

16.3.
2018

PROBIOTIKA – jeden z nejdůležitějších doplňků výživy pro vaši kočku

Autor: Nestlé Česko s.r.o.

 Umožněte své kočce plnohodnotný život s probiotickým doplňkem FortiFlora®

Je všeobecně známé, že bakterie mohou vyvolávat infekce a mohou být nebezpečné pro zdraví člověka i kočky. Ale věděli jste, že některé bakterie mohou být pro zdraví také velmi užitečné?

Bakterie prospěšné pro zdraví mohou být kočkám podávány ve formě probiotického doplňku. Mnoho majitelů koček si uvědomuje prospěšnost probiotik u lidí a u zvířat s průjmem nebo s podrážděným trávicím traktem. Potvrdilo se však, že přidávání určitých druhů probiotik ke krmivu vaší kočky může mít mnohem více přínosů pro její zdraví.

Pozitivní působení probiotik na celkové zdraví je umožněno jejich působením na dvou úrovních. Nejsou schopny pouze bránit nebezpečným patogenům v osidlování střeva podporou množení prospěšných bakterií, ale mohou také příznivě ovlivnit imunitní systém snížením nebezpečných zánětlivých reakcí. To vše dohromady má dalekosáhlé zdravotní přínosy pro celý organismus. Některé z nových studií dokonce potvrdily, že podávání probiotik pomáhá kočkám při zmírnění klinických příznaků konjunktivitidy (oční infekce) způsobené kočičím Herpesvirem (FVH1)!

U lidí byla zaznamenána a potvrzena narůstající četnost případů, kdy probiotika účinně pomáhají při terapii kožních onemocnění, závažných infekcí jako je sepse, onemocnění dýchacích cest a dokonce při postižení mozku. Výsledky těchto studií se dostávají do pozornosti veterinárních i humánních lékařů.

Při výběru probiotika je důležité zvolit takové, jehož bezpečnost a účinnost jsou potvrzeny pro daný druh zvířete. Špatně zvolená probiotika mohou být nejen neúčinná, ale také nebezpečná pro vaši kočku. Velmi jednoduše se podává, stačí pouze nasypat obsah jednoho sáčku na jednu denní porci krmiva vaší kočky. FortiFlora® je bezpečná pro koťata i pro březí a kojící kočky a navíc má vynikající chutnost, proto bývá často používána jako zchutňovadlo u nemocných koček.

Je důležité uvědomit si, že neexistují jen nebezpečné bakterie se svými škodlivými účinky, ale že bakterie mohou být také velmi prospěšné. Ne všechny malé “potvůrky” jsou špatné!

Umožněte své kočce plnohodnotný život s probiotickým doplňkem FortiFlora® Použití probiotického doplňku FortiFlora® je velmi jednoduché - stačí ho denně nasypat na krmivo vaší kočky.

Probiotika jsou v současnosti velmi důležitou součástí denní veterinární praxe.

Poraďte se s veterinářem, zda mohou být probiotika prospěšná i pro vaši kočku, zvláště pokud jste u ní zaznamenali některý z následujících problémů:


1. Průjem ve spojitosti se stresem, např. výstavy nebo cestování

2. Průjem ve spojitosti s podáváním antibiotik

3 .Průjem ve spojitosti s příjmem nevhodné stravy nebo se změnou krmiva

4. Pravidelné nebo občasné problémy s trávením u koťat nebo u dospělých koček

5. Chronická konjunktivitida