Tisk

1.3.
2018

PROBIOTIKA – jeden z nejdůležitějších doplňků výživy pro vašeho psa

Autor: Nestlé Česko s.r.o.

Umožněte svému psovi prožít plnohodnotný život s probiotickým doplňkem FortiFlora®

Je všeobecně známé, že bakterie mohou vyvolávat infekce a mohou být nebezpečné pro zdraví člověka i psa. Ale věděli jste, že některé bakterie mohou být pro zdraví také velmi užitečné? Bakterie prospěšné pro zdraví mohou být psům podávány ve formě probio-tického doplňku. Mnoho majitelů psů si uvě-domuje prospěšnost probiotik u lidí a u zvířat s průjmem nebo s podrážděným trávicím traktem. Potvrdilo se však, že přidávání určitých druhů probiotik ke krmivu vašeho psa může mít mnohem více přínosů pro jeho zdraví.

Pozitivní působení probiotik na celkové zdraví je umožněno jejich působením na dvou úrovních. Jsou schopny nejen bránit nebezpečným patogenům v osidlování střeva pod- porou množení prospěšných bakterií, ale mohou také příznivě ovlivnit imunitní systém snížením nebezpečných zánětlivých reakcí. To vše dohromady má dalekosáhlý zdravotní přínos pro celý organismus. Některé ze studií dokonce potvrdily, že podávání probiotik pomáhá psům při snížení plynatosti, což je jistě pozitivní účinek, který ocení celá vaše rodina!

U lidí byla zaznamenána a potvrzena narůstající četnost případů, kdy probiotika účinně pomáhají při terapii kožních onemocnění, závažných infekcí jako je sepse, onemocnění dýchacích cest a dokonce při postižení mozku. Výsledky těchto studií se dostávají do pozornosti veteri-nárních i humánních lékařů.

Při výběru probiotika je důležité zvolit takové, jehož bezpeč-nost a účinnost jsou potvrzeny pro daný druh zvířete. Špatně zvolená probiotika mohou být nejen neúčinná, ale také nebezpečná. Probiotický doplněk PURINA® PRO PLAN® Veterinary Diets FortiFlora® je pro psy bezpečný a velmi jednoduše se podává. Stačí pouze nasypat obsah jednoho sáčku na jednu denní porci krmiva vašeho psa. FortiFlora®  je bezpečná pro štěňata i pro březí a kojící feny a navíc má vynikající chutnost, proto bývá často používána jako zchut-ňovadlo u nemocných psů.

Je důležité uvědomit si, že neexistují jen nebezpečné bakterie se svými škodlivými účinky, ale že bakterie mohou být také velmi prospěšné. Ne všechny malé “potvůrky” jsou špatné!

Použití probiotického doplňku FortiFlora® je velmi jednoduché -stačí ho denně nasypatna krmivo vašeho psa

Probiotika jsou v současnosti velmi důležitou součástí denní veterinární praxe.

Poraďte se s veterinářem, zda mohou být probiotika prospěšná i pro vašeho psa, zvláště pokud jste u něj zaznamenali některý z následujících problémů:

1. Průjem ve spojitosti se stresem, např. výstavy nebo cestování

2. Průjem ve spojitosti  s podáváním antibiotik

3. Průjem ve spojitosti s příjmem nevhodné stravy nebo se změnou krmiva

4. Pravidelné nebo občasné problémy s trávením u štěňat nebo u dospělých psů

5. Plynatost