Tisk

20.5.
2012

Hubnutí? Žádný problém!

Autor: A -VET s.r.o.

Cítíte, že by bylo dobré u Vašeho zvířete shodit nějaké to deko? Byla u Vašeho zvířete diagnostikována nadváha nebo obezita? V první řadě Vám doporučujeme, si o všem důkladně promluvit se svým ošetřujícím veterinářem, případně veterinární sestrou. S jejich pomocí můžete určit stupeň nadváhy nebo obezity, určit cílovou hmotnost a stanovit si plán redukce hmotnosti.

Pokud toto vše uděláte, máte za sebou první, v podstatě nejobtížnější, krok. Dali jste najevo, že si uvědomujete problém a chcete s tím něco dělat! A určitě se jedná o správné rozhodnutí! Vždyť 1 kg nadváhy u kočky, která má vážit 4 kg se rovná 17 kg nadváhy u dospělého člověka a 2kg nadváhy u psa, která má vážit 10 kg se rovná 15 kg navíc u dospělého jedince!

Dalším krokem je zvýšení fyzické aktivity. Ta by měla být volena pečlivě s ohledem na věk a zdravotní stav konkrétního jedince. Pokud si nevíte rady, zeptejte se svého veterináře.

A třetí, nedílnou součástí programu redukce je změna stravy. Krmivo určené k redukci hmotnosti by mělo zvíře zasytit, mělo by mu chutnat a mělo by být účinné. Všechny tyto vlastnosti Vám nabízí krmivo Hill´sTM Prescription DietTM r/dTM.  A jak tedy krmivo r/dTM funguje? Obsahuje vysoký podíl nerozpustné vlákniny, která zajistí pocit sytosti spolu v kombinaci s rozpustnou vlákninou, která v tlustém střevě spouští produkci GLP, látky, která také vyvolává pocit sytosti. V krmivu došlo v nedávné době ke zvýšení chutnosti. Nyní Váš pes nebo kočka neodolá!

Při podávání krmiva r/dTM dochází k úbytku 22% tělesného tuku za 8 týdnů u psů a 20% tělesného tuku za 12 týdnů u koček za současného udržení podílu svaloviny. Navíc se po podávání krmiva bude Váš mazlíček jevit po genetické stránce jako hubený jedinec – to má za následek snížení rizika opětovného nárůstu hmotnosti. To samozřejmě neplatí, pokud se jedinec vrátí k předchozím stravovacím návykům a příjem energie bude dlouhodobě převyšovat výdej a potřebu organizmu.

Krmivo r/dTM je k dispozici v granulátu a konzervě pro psy i kočky.

Úspěšným zhubnutím to ale nekončí. Je důležité hlídat příjem krmiva zvířete, které zhublo, případně krmivo změnit na variantu Light, která zajistí prevenci opětovného nárůstu hmotnosti. A nezbytnou součástí je dodržování dávkování krmiva pro konkrétní zvíře, fyzická aktivita a minimum pamlsků.

Veškerá krmiva pro program redukce hmotnosti jsou k dostání u Vašeho veterinárního lékaře. V případě dotazů kontaktujte svého veterináře nebo navštivte www.avet.cz.